رئیس پارک علم و فناوری استان همدان: دانش در دنیای امروزی باید محور توسعه و پویایی اقتصادی قرار گیرد

۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۱۷ کد : ۱۱۰۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۱
سومین رویداد علمی ایده پارک با محوریت طراحی معماری شهرسازی، گردشکری و خدمات شهری به همت پارک علم و فناوری استان همدان در دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار گردید و 16 ایده از میان 50 ایده ...
سومین رویداد علمی ایده پارک با محوریت طراحی معماری شهرسازی، گردشکری و خدمات شهری به همت پارک علم و فناوری استان همدان در دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار گردید و 16 ایده از میان 50 ایده ارسال شده به دبیرخانه مطرح گردید و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت.
دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان اظهار کرد: در این جلسات که با حضور جمعی از ایده‌پردازان و داوران تشکیل می‌شود، ایده‌ها در معرض نگاه داوران قرار گرفته و نگاه نقادانه در جهت تولید محصول بر ایده‌ها حاکم می‌شود.
وی با بیان اینکه ایده‌پردازان جسارت لازم برای دفاع منطقی از ایده خود را در حضور داوران دارند، عنوان کرد: ایده یک طرح ذهنی است که وقتی در معرض نقد منطقی قرار می‌گیرد گامی در جهت تهیه محصول بر داشته می‌شود.
کزازی با بیان اینکه مسیر تبدیل شدن یک ایده به محصول نوعی خلاقیت است، تصریح کرد: در صورتی‌که ایده بیان نشود دلیلی برای عملی شدن آن فراهم نمی‌شود.
وی ارتباط سرمایه‌گذار، کارآفرین و ایده‌پرداز را از مهمترین اهداف برگزاری ایده پارک عنوان کرد و افزود: در صورتی‌که بین این افراد ارتباط لازم برقرار شود به راحتی از یک طرح استقبال شده و زمینه تبدیل شدن آن به محصول فراهم می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی لازم برای تشکیل چنین همایش‌هایی و حمایت از ایده‌های خلاق در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود، خاطرنشان کرد: محور فعالیت پارک علم و فناوری حمایت از ایده‌های دانشگاهیان و قشر تحصیلکرده جامعه است.
وی همچنین غربالگری و انتخاب و مشخص شدن ایده ها در زمینه های تخصصی و جذب آنها را از اهداف پارک بر شمرد.