رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان از ایجاد دفاتر خلاقیت و شکوفایی در شهرستان‌های استان لرستان خبر داد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۹ کد : ۱۱۰۰۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۶
محمود رضا شاکرمی رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان از ایجاد دفاتر خلاقیت و شکوفایی در شهرستان‌های استان خبر داد و یادآور شد: مجوز این دفاتر در شهرستان‌های استان از سوی پارک علم و فناروی استان صادر م...
محمود رضا شاکرمی رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان از ایجاد دفاتر خلاقیت و شکوفایی در شهرستان‌های استان خبر داد و یادآور شد: مجوز این دفاتر در شهرستان‌های استان از سوی پارک علم و فناروی استان صادر می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان با بیان اینکه امروز تعامل خوبی بین دانشگاه لرستان، پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان لرستان ایجاد شده که قبلا این دستگاه به صورت مجزا عمل می‌کردند، اظهار کرد: این تعامل قطعا به نفع علم و فناوری استان لرستان است و با هم افزایی این مهم را در استان دنبال می‌کنیم.
وی ادامه داد: مخاطبان مراکز رشد، دانشگاهیان(اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان)، نخبگان، شرکت‌های خصوصی نوپا و مراکز پژوهشی دولتی مستقل و... هستند.
شاکرمی با بیان اینکه افراد دارای ایده از سوی بنیاد نخبگان لرستان به مراکز رشد استان سوق داده می‌شوند، افزود: در مراکز رشد به متقاضیان خدمات مشاوره‌ای، مالی، بازرگانی، فنی و تخصصی، امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی، مالی و اعتباری ارائه می‌شود.
وی گفت: هر شرکتی که در پارک و مراکز رشد مستقر شوند مشمول معافیت‌های مالیاتی هستند.
رئیس پارک علم و فناوری لرستان با بیان اینکه پارک علم و فناوری لرستان از سال ۹۰ فعالیت خود را در استان آغاز کرده است، بیان کرد: عمده فعالیتی که برای این پارک تعریف شده است در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، داروهای گیاهی، گیاهان دارویی، باستان شناسی و صنایع کانی‌های غیر فلزی است.
وی گفت: در حال حاضر پارک دارای سه مرکز رشد است که در شهرستان‌های خرم‌آباد، دلفان و بروجرد فعالیت دارند.
رئیس پارک علم و فناوری لرستان از راه اندازی مراکز رشد در شهرهای الیگودرز و دورود خبر داد و گفت: مقدمات ایجاد این مراکز رشد انجام شده و مرکز رشد الیگودرز به زودی و دورود تا پایان امسال راه‌اندازی خواهند شد.
این مقام مسئول افزود: تاکنون دفاتر خلاقیت و شکوفایی در شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر، دوره چگنی، الشتر و رومشکان راه‌اندازی شدند تا در سال‌های آینده به مراکز رشد تبدیل خواهند شد.
شاکرمی با بیان اینکه  در حال حاضر 13 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان فعالیت دارند، بیان کرد: یک شرکت دانش بنیان می‌تواند بدون اینکه ارتباطی با پارک داشته باشد فعالیت کند و مجوز را مستقیما از دفتر فناوری ریاست جمهوری اخذ کند.
وی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان پارک عمدتا نوپا هستند برغم تولید محصول هنوز به معنای واقعی محصولات آنان تجاری سازی نشدند.
شاکرمی با تاکید براینکه پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان  در حوزه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی  جزو 10 شرکت برتر کشور هستند، اضافه کرد: هم اکنون 100 شرکت در پارک علم و فناوری لرستان و مراکز رشد وابسته در سه شهرستان مذکور مستقر هستند که از این تعداد 13 شرکت دانش بنیان هستند.
وی تاکید کرد:  علاوه براین شرکت‌ها 67 هسته فناور 500 فناور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری لرستان مستقر هستند.