رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری از احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری در این استان خبر داد

۰۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۴ کد : ۱۰۹۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۲
دکتر اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری از احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در یک ماه آینده خبر داد و افزود: این ساختمان در زمینی به مساحت 4.3 ...
دکتر اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری از احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در یک ماه آینده خبر داد و افزود: این ساختمان در زمینی به مساحت 4.3 هکتار و با زیربنای 12 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال ازمحل اعتبارات ملی و استانی در میرآباد شرقی احداث خواهد شد.
به گفته وی در حال حاضر 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در پارک علم و فناوی اشتغال دارند.
پیرعلی افزود: معافیت تولید محصول و پرسنل شرکت‌های دانش بنیان از مالیات، ارائه تسهیلات کم بهره، ارائه فضای فعالیت با هزینه ناچیز در پارک علم و فناوی و شهرک صنعتی و حضور در محلی مستعد به منظور تبادل اندیشه و تکمیل ایده را از مزایای شرکت‌های دانش بنیان بر شمرد.
رییس پارک علم و فناوری استان از ثبت 68 اختراع در مرکز رشد استان خبر داد و گفت: ایده‌های ارائه شده به پارک علم و فناوری از سوی اساتید برجسته دانشگاهی در زمینه فناوری، نوآوری، بهینه‌سازی، مهندسی معکوس و قابلیت ورود به بازار کار داوری و بررسی می‌شوند.
وی بر لزوم توجه ویژه و حمایت‌های قانونی و تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: پارک‌‎ها فضایی مناسب برای ایجاد اشتغال برای جوانان هستند و باید از آن‌ها حمایت شود.
به گفته وی لازم است ایده پردازی، نوآوری، شکوفایی و بروز خلاقیت را به کودکان بیاموزیم و در زمینه کارآفرینی فرهنگسازی کنیم.
 وی به عضویت پارک علم و فناوری استان در انجمن پارک‌های علم و فناوری اسیا (ASPA) و اتحادیه جهانی پارک‌های علم و فناوری (IASP) اشاره و خاطرنشان کرد: شرکت در دوره‌های آموزشی بین‌المللی و اجلاس و نمایشگاه‌های سالانه از مزایای عضویت در این انجمن‌ها است.
وی از احداث مرکز رشد شهرستان بروجن و راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی استان خبر داد و افزود: مرکز رشد شهرستان بروجن تا نیمه اول مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید و برای سایر شهرستان‌ها نیز متناسب با ظرفیت‌های آن‌ها اقدام خواهد شد.
پیرعلی در خصوص مرکز شتاب‌دهی استان خاطرنشان کرد: این مرکز به صورت مشترک میان دانشگاه شهرکرد، پارک علم و فناوری استان و بنیاد ملی نخبگان به زودی در محل دانشگاه شهرکرد راه‌اندازی خواهد شد.
وی در ادامه افزود: مرکز شتاب‌دهی استان محلی برای تبادل ایده و کار تیمی برای دانشجویان خلاق است.
وی در پایان گفت: پروژه راه‌اندازی مجمع خیرین فناور به منظور حمایت و توسعه شرکت‌های دانش بنیان در وزارت علوم در حال پیگیری است.

 

( ۱ )