رئیس پارک علم و فناوری مازندران: سهم فناوری در بودجه کشور در حال افزایش است

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۹ کد : ۱۰۸۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۳
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در آئین تجلیل از برگزیدگان دومین همایش فناوری های نوین دریایی و نخستین استارت ملی آپ دریایی که در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر ب...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران: سهم فناوری در بودجه کشور در حال افزایش است
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در آئین تجلیل از برگزیدگان دومین همایش فناوری های نوین دریایی و نخستین استارت ملی آپ دریایی که در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)  نوشهر برگزار شد، گفت: یک سال بعد از انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی اتفاق افتاد و دانشگاه‌های ما اسلامی شدند، که در دوره پس از جنگ شاهد رشد کمی و کیفی مراکز آموزشی بودیم.
وی افزود: بعد از رشد کمی، برنامه های دولت به رشد کیفی معطوف شد تا در افق 1404 برای کسب رتبه اول علمی در منطقه تلاش کند و در این مدت و در این راستا، هدف گذاری برای جهش علمی اتفاق افتاد و مقالات و کتاب های زیادی چاپ شد و در رشته های مختلف و علوم دفاعی به دستاوردها و جایگاه های  علمی بالایی رسیدیم.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: در دو سه سال اخیر باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری سهم پژوهش و فناوری در بودجه از نیم درصد به یک درصد در حال افزایش است و بعد از آن به 4 درصد در کل بودجه می رسد.
دکتر معتمد زادگان با تاکید بر تبدیل پژوهش به فناوری گفت: نتیجه پژوهش باید به ایده تبدیل شود تا بتواند زندگی را ساده تر کند.
وی با بیان اینکه ما باید بخشی از توسعه جهانی باشیم و سهم صادرات دارای محصولات فناوری را افزایش دهیم و نفت را کم کم فراموش کنیم، خاطرنشان کرد: جامعه پژوهشی می‌تواند این مهم را عملیاتی کند.
دکتر معتمدزادگان با اعلام اینکه 35 میلیون جوان در کشور وجود دارد، بیان کرد: این نیرو یک فرصت مناسب است که می توان از ظرفیت آن استفاده کرد زیرا  آینده در دست همین جوان ها است.
وی با اشاره به برگزاری نخستین رویداد ملی استارت آپ در نوشهر، آن را یک فرصت مناسب دانست و گفت: امید است در سال های آتی در کنار این همایش فناوری بیشتری باشد و سرمایه گذاران نیز به این حوزه وارد شوند.