دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و هیات دانشگاهی سوئیس

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۷ کد : ۱۰۷۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱
هیات علمی دانشگاهی سوئیس به همراه مقامات سفارت این کشور در ایران، با حضور در محل وزارت علوم با معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری و معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور در خصوص...
دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و هیات دانشگاهی سوئیس
هیات دانشگاهی کشور سوئیس به همراه مقامات سفارت این کشور در ایران، با حضور در محل وزارت علوم با معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری و معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور در خصوص گسترش همکاری‌های علمی رایزنی کردند.
در این نشست که توسط معاونت پژوش و فناوری و دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید،  وحید احمدی با ارائه گزارشی از وضعیت آموزش عالی کشورمان و تعداد دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ، تعداد دانشجویان ، تعداد موسسات پژوهشی دولتی و خصوصی ، تعداد پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و تولیدات علمی نمایه شده ایران در پایگاههای آی اس آی و اسکاپوس، ظرفیت بالای آموزش عالی و علم و فناوری ایران را برای هیئت دانشگاهی سوئیس تبیین کرد.

وی ضمن اشاره به افزایش تعامل با مراکز دانشگاهی معتبر  در دو سال اخیر  و اعلام آمادگی و استقبال ایران از گسترش همکاریهای علمی با دانشگاههای سوئیس، تبادل استاد و دانشجو ،اعطای فرصت های مطالعاتی در هر دو کشور برای دانشجویان دکترا و اعضای هیئت علمی و برگزاری دوره های مشترک تحقیقاتی را از جمله زمینه های همکاری علمی  و فناوری ایران و سوئیس اعلام کرد.
 
در ادامه این دیدار دکتر  پاتریک آبیشر رئیس دانشگاه EPFL سوئیس گفت : دانشجویان ایرانی از نخبه ترین و بهترین دانشجویان در سطح دنیا هستند و میان دانشگاه‌های برتر دنیا برای چذب دانشجویان ایرانی رقابت وجود دارد.
 
وی افزود :  ارتباط دانشگاهی ایران و سوئیس از گذشته برقرار بوده است و هم اکنون علاوه بر 174 دانشجوی دکترا  به شکل حضوری ، تعداد 3000 دانشجوی ایرانی نیز به شکل غیر حضوری و از راه دور  در حال تحصیل در  دانشگاههای سوئیس می باشند و تعدادی از اساتید ایرانی نیز  در بخش های  مدیریت و آموزش مراکز آموزشی سوئیس فعالیت می کنند.
 
در ادامه این دیدار تعدادی از روسای دانشگاههای ایران  و هیئت سوئیسی گزارشی از وضع موجود و ظرفیت منرکز دانشگاهی خود ارائه داده و طرفین در خصوص جزئیات ادامه همکاریها تبادل نظر کردند.
این هیات دانشگاهی قرار است طی یک هفته حضور خود در ایران از دانشگاه های شیراز، اصفهان، یزد، علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف بازدید کنند.