دیدار مدیرکل دفتر امور فناوری وزارت علوم و مشاور وزیر علوم و تکنولوژی لیبریا

۰۴ آذر ۱۳۹۴ | ۰۸:۵۶ کد : ۱۰۷۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۷
مشاور وزیر علوم و تکنولوژی کشور لیبریا و هیئت  ایرانی شرکت کننده در اجلاس  آموزشی سیاستگذاران  عالیرتبه نوآوری در علم و فناوری  در شهر سئول کره جنوبی دیدار و گفتگو کردند.به گزار...
دیدار مدیرکل دفتر امور فناوری وزارت علوم و مشاور وزیر علوم و تکنولوژی لیبریا
مشاور وزیر علوم و تکنولوژی کشور لیبریا و هیئت  ایرانی شرکت کننده در اجلاس  آموزشی سیاستگذاران  عالیرتبه نوآوری در علم و فناوری  در شهر سئول کره جنوبی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور ساکو سیرون  داکالی مشاور وزیر علوم و  تکنولوژی در حاشیه برنامه آموزشی  سیاستگذاران عالیرتبه  نوآوری در علم و فناوری در شهر  سئول با دکتر خسرو  پیری مدیرکل دفتر امور فناوری و  دکتر  حسن خوش قلب رییس حوزه  ریاست معاونت  پژوهش و فناوری وزارت علوم،  تحقیقات و فناوری دیدار و گفتگو کردند.
 وی در این دیدار ضمن  اشاره و تشکر از سوابق خوب   همکاری های ایران با کشور  لیبریا در زمینه های  علمی افزود: در سالیان قبل تعداد  زیادی از دانشجویان لیبریایی برای  تحصیل در مقاطع  تحصیلات تکمیلی به ایران عزیمت  کرده اند و به ویژه دانشگاه تهران پذیرای تعداد  زیادی دانشجوی لیبریایی بوده  است.
پروفسور ساکو سیرون  داکالی  با  اظهار علاقه به کشور و مردم ایران افزود : به دلیل سوابق خوب ایران نزد مردم  و مسئولان کشور لیبریا علاقه زیادی وجود  دارد که این همکاری های دوجانبه  افزایش یابد و کشورش  بتواند از تجربیات علم و فناوری  ایران بهره ببرد. 
در ادامه این دیدار هیئت  ایرانی نیز ضمن علاقه به تبادل علم  و فناوری با کشور لیبریا اعلام  داشتند : ایران می  تواند همچون گذشته به همکاری در  زمینه تربیت دانشجو و انتقال فناوری به لیبریا در زمینه هایی که ایران صاحب فن و تجربه است، اقدام کند .

( ۱ )