دوره آموزشی" استاندارد سازی و آشنایی با استانداردهای ملی و بین المللی" توسط پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۵ کد : ۱۰۰۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۳
دوره آموزشی" استاندارد سازی و آشنایی با استانداردهای ملی و بین المللی" با حضور شرکت های عضو پارک علم و فناوری در محل مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. در این دوره که توسط پارک علم و فناوری و ...
دوره آموزشی" استاندارد سازی و آشنایی با استانداردهای ملی و بین المللی" توسط پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد
دوره آموزشی" استاندارد سازی و آشنایی با استانداردهای ملی و بین المللی" با حضور شرکت های عضو پارک علم و فناوری در محل مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
در این دوره که توسط پارک علم و فناوری و با همکاری اداره کل استاندارد برگزار شد؛ مندل زاده مدرس دوره با اشاره به اهمیت استاندارد سازی در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته اظهار کرد: حرکت از مسیر استانداردها، تنها راه توسعه پایدار کشورها است.
وی با ارائه تعریف استاندارد گفت: حمایت از مصرف کننده و ارتقای سطح ایمنی و سلامت جامعه، حفظ ایمنی و بهداشت محیط زیست، کنترل بهتر فرآیندها، اطمینان از کیفیت محصول، رضایت مشتری و افزایش صادرات از جمله اهداف استاندارد سازی است. استانداردها در واقع بستر هر جامعه ای را برای توسعه پایدار و منطقی آماده می سازد و راهنمایی برای بهتر زیستن و بهره مند شدن از نعمت های الهی و زبان مشترکی برای گفتگو و مبادلات تجاری و بازرگانی می باشد.
مندل زاده مساله اعتماد را از مسایل مهم بین صنعت و دانشگاه عنوان کرد و گفت: شرکت ها به ویژه شرکت های دانش بنیان باید در جهت جلب اعتماد کارفرماهای خود تلاش کنند که این کار جز با رعایت تمام قوانین و رفتن در مسیر استاندارد سازی محصولات خود، امکان پذیر نخواهد بود.
وی تحقیق و پژوهش و شناخت جامعه هدف را یکی از عوامل موفقیت شرکت های بزرگ دنیا در به دست گرفتن بازار جهانی عنوان کرد و ادامه داد: اقتصادی سازی و روانشناسی مخاطب در بازار و جامعه هدف، یکی از مهمترین موضوعاتی است که هر شرکتی باید به آن توجه کند.